Používaním stránok cunder.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

TT 100 2023

reklama
1 TT100 2. 4. 2023 15:49

100 km NON-STOP pochod hrebeňom Malých Karpát za 24 hodín a vytrvalci ďalej... 169 km do
Trenčína

Celá trasa 169 km , pre tých čo plánujú ísť až do Trenčína, má svoj vlastný názov TRNAVSKÁ
STOMÍLOVKA – T100M

3. - 4. 6. 2023, 50. ročník (sobota - nedeľa)
Kontaktný e-mail: trnavskastovka@gmail.com

ŠTART: individuálny, 3. júna 2023 (sobota) – Bratislava hl. stanica

PREZENTÁCIA: Bratislava - Koliba (bufety pri cvičnej lúke 6. – 8. 00 h)

PREVOZ BATOŽÍN je možný, autom z prezentácie do cieľa 100 km v Brezovej, PLATÍ TO AJ PRE
STOMÍĽOVKÁROV, aby sa tam mohli v cieli T100 prezliecť a nachystať sa dalej na trasu T169.

ŠTARTOVNÉ: 5 €
CIEĽ:
- 26 km – Pezinská Baba (chata Korenný vrch)
- 37 km – Čermáková lúka
- 45 km – Sološnická dolina
- 65 km – Buková , reštaurácia
- 100 km – Brezová pod Bradlom
- 169 km – Trenčín , žel. stanica

Celé propozície: https://www.tt100.cunder.sk/propozicie

Pridať odpoveď Najnovšia odpoveď

Odpovede:
2 Tibor 2. 4. 2023 16:08

Otázka pre organizátora, chystajú sa v jubilejnom 50 ročníku nejaké zmeny?

S pozdravom Tibor

3 Marek Madunický 2. 4. 2023 17:35

Juchuuuu. Pôjdeme skúsiť tu 100milovku... už sa neskutočne tešíme! :-)

4 Robo 3. 4. 2023 13:44

Bude aj tento rok disciplina pre cyklistov? Bude to ta trasa v propoziciach? Chysta sa k tomu .gpx? Registracia je tak isto na Kolibe?

5 Hl. organizátor :-) 3. 4. 2023 19:00

ÁNO, BUDE DôLEžITÁ NOVINKA-ZMENA NA TRASE, PRELOŽKA TRASY MEDZI OBCOU BUKOVÁ A SOKOLSKÝMI CHATAMI, v idFacebookova stranka (pozor , nie skupina...) : https://www.facebook.com/photo?fbid=642577057673305&set=pb.100057630490343.-2207520000.
V tom príspevku je aobrázok z mapy, kadiaľ je to trasované....

6 Hl. organizátor 4. 4. 2023 7:18

Kto sa chystá na Trnavskú stovku, a chystá sa minimálne aspoň do Bukovej, tak si tam môže dopredu zajednať aj také dobroty, ako sú napr. PEČENÉ BRAVČOVÉ KOLENÁ :-), mimo toho čo je tam bývava na kontrole tradične k dispozícii, guláš, cigánsku, rôzne nápoje a pod........ :-), : https://www.facebook.com/stvrtecky.a.spol

7 Fito 6. 4. 2023 17:30

Neuveritelna vec sa podarila, k TT100 mame na tento rok elektronicke prihlasovanie, ktore by malo zrychlit cely proces registracie a aj generovania vysledkov....
Viac na FB, alebo teda tu je link: https://forms.gle/wDXbWSXQKEsSy7gt5

8 Ľubo 7. 4. 2023 18:52

Posielam foto novej kontroly na Sokolských chatách.( k odpovedi hlavného organizátora č.5)

9 Jozef 15. 4. 2023 10:45

Ktorí majú chuť zmerať si svoje sily a vytrvalost a pokračovať z cieľa T100 ďalej po červenej turistickej značke hrebeňom Bielych Karpát cez Myjavu - Veľkú Javorinu - Mikulčin vrch až do Trenčína (TRNAVSKÁ STOMÍLOVKA=168 km), prihláste sa prosím cez tento link, https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBn46qdUJwCISJXuHFv2oxMHApRxEBWadRLfYnbcnJG_zc8g/viewform

10 Martin 3. 5. 2023 13:15

Zdravím,

tento rok by som sa chcel zúčastniť cyklo TT100. Trasa je vedená ako na obrázku o som našiel po asfaltke? Chcel by som ísť na cestnom bicykli. Aké sú potom kontrolné body? Bude aj nejaké gpx k tomu?

Ďakujem.

Martin

11 Marek 15. 5. 2023 16:28

Dobrý deň.
kedy chcete aktualizovať údaje o zmene trasy 50 ročníka na stránke.
Nemám FB a o zmenách som sa dozvedel od kamaráta.
Zmena trasy, pridanie kontrolného bodu, do štartu ani nie mesiac.

12 Michal E 18. 5. 2023 13:12

To je pravda. Na tejto stránke nie je k dnešnému dňu žiadna zmienka o zmene trasy medzi Bukovou a Rakovou a o zaradení kontrolného bodu Sokolské chaty. Nie je to v texte propozícií, ani v mape, ani v odkaze na mapy.cz, ani v PDF kontrolného listu. Všetko je len na Facebooku.

13 Fito 18. 5. 2023 13:26

Tu je oficialne GPX T100, organizator trosku nestiha, ale coskoro sa to snad objavi aj v oficialnych propoziciach :

https://en.mapy.cz/s/hogozejulu

14 Jozef 18. 5. 2023 20:09

Info o časovom priebehu Kontrolných bodov na jednotlivých kontrolách, vrátane novej kontroly na Sokolských chatách v bufete U Stana......ako aj ich GPS bodov....
https://www.facebook.com/photo/?fbid=669142315016779&set=pb.100057630490343.-2207520000.

Toto bude aj súčasťou Kontrolného listu, ktorý dostanú všetci na Registrácii v Bratislave na Kamzíku, aj s mapkou na jeho prednej strane........

15 Jozef 18. 5. 2023 20:15

GPS základnej trasy,
aj s novou obchádzkou problematického úseku popri kamenolome pod Bukovou, cez Obulanské lazy dna Sokolské chaty :

Bratislava - Buková - Brezová (Matejkova dolina)
final verzia T100
https://en.mapy.cz/s/hogozejulu

Taktiež GPS pokračovania Trnavskjej stovky z Brezovej pod Bradlom cez Velkú Javorinu do Trenčína :
https://en.mapy.cz/s/kocokacave

16 Tomáš 22. 5. 2023 11:25

Zdravim, otazka pre organizatora, pisem este radsej aj sem, prosim vas som sa prihlasil na tt100m ale neprisiel mi potvrdzujuci mejl. Treba sa znova prihlasit? Dakujem.

17 Fito 22. 5. 2023 11:41

Posli prosim na vysledky.t100@ gmail.com svoje meno a priezvisko, pozrieme to. Za posledne dva dni sa neprihlasil ani jeden Tomas...

18 Hu Ra 23. 5. 2023 9:25

Otazka ohladne STOMILOVKY T100M.
Ake je startovne na STOMILOVKU?
V prvom prispevku hore je startovne 5€, ale ked sa prihlasim elektronicky je cena 25€.
Da sa zaplatit startovne aj pri prezentacii (registracii) na Kamziku?

19 Martin 23. 5. 2023 9:56

Dobrý deň,

aké sú prosím kontrolné body pri cyklo stovke. Plánujem ísť na cestnom bicykli do Brezovej a nikde poriadne informácie k tomu neviem nájsť.

Ďakujem za info.

20 Marek 23. 5. 2023 10:02

Toto sa píše pri e-registrácii:
"Po vyplnení registračného formulára Vám na mail príde Vaše registračné číslo, ktoré budete potrebovať na štarte.
Zároveň si prosím na štart prineste 5€.
Ďakujeme."

E-registrácia, je len v tom, že nevypisuješ údaje na mieste.
Povieš len registračné číslo, dáš 5€ a za to dostaneš papiere na kontrolné pečiatky a vyrazíš na trasu.

21 Hu Ra 23. 5. 2023 10:12

...dakujem za info o poplatku.
Napriek tomu je pri e-registracii na T100M uvedeny poplatok 25€.

22 Marek Madunický 23. 5. 2023 10:48

Štartovné je 5eur ako pre každého v úseku BA - Brezová... tých 25eur je štartovné na ďalší usek Brezová - Trenčín. Čiže 25e posli na ucet do konca mája a 5 eur dáš pri registrácii na Kamziku

23 Vladimir 28. 5. 2023 12:30

Super ze je mapa na mapy.cz - a prosim vas tam to ukazuje 90km, je to tak spravne? (urcite sa nestazujem :-)

24 Tomáš 28. 5. 2023 12:37

Ano je to 90km/3000m+ podla prebehnuteho zaznamu z hodiniek

25 Tomáš 28. 5. 2023 12:40

ten zaznam bol ked sa slo z bukovej po ceste ale to bude rovnake +/- aj touto novou variantou.

26 Vladimir 28. 5. 2023 12:48

Diky, mhhh tak to mozno zvazim tu Myjavu :-)

27 Barbora 30. 5. 2023 9:43

Ahojte, chcem sa spýtať či ide niekto "len" tých 45 km do Sološnice. Idem so sestrou a zháňame niekoho do tímu, nakoľko nám kamoši z minulého roka odmietli účasť. Mamka neni moc nadšená, že chceme ísť samé :D Boli sme aj minulý rok vieme čo nás čaká, len viacerým sa kráča spolu lepšie :-)

28 Fito 30. 5. 2023 9:55

Samoty sa na T100 bat urcite nemusis :-)
Na starte bude 700 ludi a nie kazdy chce ist az do Brezovej...
Povedz mame ze vsetkych 700 startujucich su vlastne tvoji kamarati ( pretoze mate rovnaku uchylku - zalubu )

29 Martin 30. 5. 2023 14:25

Bude otvorený kontrolný bod Matejková aj skôr ako 16:30? Ideme bicyklami a budeme sa odtial ponáhľať na vlak do Jablonice. Ďakujem.

30 Fito 31. 5. 2023 22:19

Matejkova je od 16:30 , toto nie sú preteky, organizacne to nevieme zabezzpecit.


Elektronicke prihlasovanie bolo uzatvorené.
Veľmi pekne ďakujeme za využitie elektronickej registrácie. Mame 547 prihlasenych ucastnikov ( zoznam coskoro na FB )

Ak ste sa nestihli prihlásiť elektronicky, tak máte možnosť sa zaregistrovať v sobotu ráno na Kamzíku ( old school papierikova registrácia).
Papierová registrácia bude prebiehať na ĽAVEJ strane areálu ( Bufet Kamzík )

Prezentácia elektronických prihlásených bude na PRAVEJ strane ( Bufet Bobo).
Z dôvodu veľkého počtu prihlásených účastníkov bude zrejme prezentácia rozdelená podľa abecedy A-L , M-Z ( prípadne na viac skupín, tak aby sme to stíhali).

Pripravte si prosím 5€ na zaplatenie štartovného.
Prihlásení na 168km trasu, ktorí ešte nezaplatili a sú v zozname vyznačení farebne si pripravia 25€

Pocasie vyzera celkom dobre, pramen na Mesacej luke pod Vapennou tecie v pohode, uz aby bola sobota :-)

31 Marek Madunický 4. 6. 2023 17:02

Tak. Opäť mame za nami tohtoročný prechod. Za mňa bol úžasné organizačné zvládnutý. Menšie čakanie na Kamziku, no šlo to rýchlo aj napriek radám. Nič strašné. Skvelé kontrolné body, ľudia na nich. Vyborne občerstvenie v Solosnickej takisto aj na Amonke. Jednoducho všade. Pri zostupe do Dobrej Vody ma však chytila bolest na holennej kosti a tak som to dokrivkal aspoň do cieľa 100 do Brezovej. I keď hlava chcela pokračovať ďalej až do Trenčína,energia bola takisto, žiaľ kvôli zdravotným komplikáciám som to radšej ukončil. Jožko, Tebe a všetkým ľuďom, ktorí sa podieľali na chode tohtoročnej TT100 patrí jedno veľké Ďakujem. Naozaj opäť a zasa skvelý zážitok! Teším sa o roCk!

32 Stano 5. 6. 2023 10:33

Ďalší skvelý ročník s výborným počasím ! Veľké ďakujem všetkým organizátorom. Ja sa rovnako pridávam ku chvále celého eventu pretože si to zaslúžia všetci aj na kontrolných bodoch. Z postrehov... Sološnická dolina potešila s pivom aj osobitne malou pomocníčkou čo otvárala lahváče:-). Nová trasa potešila výhľadmi a kopanicami, ale celkovo to bolo náročnejšie pre tvrdý povrch... Keď som v cieli v obracal magnetku s nápisom že "o rok sa tu vidíme zase", mala na mňa neuveriteľne odstredivú silu... Viem určite že som v tej chvíli nemal chuť sa tu určite vidieť o rok, ale už som sa na to vyspal;-)

33 Michal 7. 6. 2023 10:22

Z môjho prvého ročníka(alebo ide to aj v barefootoch):

Nikdy som nebol aktívny turista, najdlhšia trasa doteraz mala asi 20km, ale taká SNPčka je už dlho môj sen. Tento rok som si povedal, že potrénujem a budúci rok idem do toho a tak som začal viac turistikovať, dávať dohromady výbavu, chudnúť...

O T100 som sa dozvedel asi 2 mesiace dozadu a rozhodol som sa to v rámci tréningu vyskúšať, cieľ som si dával pre mňa reálnejší - Bukovú.

No mal som jeden problém.
Veľmi rád chodím naboso, v bežných topánkach ma totiž bolia chodidlá, nohy a časom aj všetko. Zatiaľ som našiel jediné topánky ktoré zvládam mať na sebe keď chcem ísť nejakú ťažšiu trasu(ešte aj tie mi ukradli spred bytu a už ich nevyrábajú).

Naboso som vyšiel aj niektoré ľahšie trasy vo Vysokých Tatrách, no vedel som, že v tomto prípade problém bude najmä vzdialenosť. Ono masáž nôh na tých kameňoch a koreňoch je príjemná len do istého času.

Takže prišla otázka, čo obuť...

Prvú tréningovú túru BA-Pezinská baba som si obul ľahké vynosené bežecké tenisky a po pár km prišla bolesť. Nedošiel by som ani na Biely kríž. Našťastie som mal so sebou náhradu. Ešte na začiatku roka som si do telocvične zaobstaral Vibram Fivefingers KSO EVO. Sú to myslím najtenšie Fivefingers v ponuke a nie sú určené úplne na outdoor aktivity no bolesť ma prinútila. Prezul som sa a hádam dva kilometre som bežal od radosti a pohodlia. Bolesť zmizla a išiel som rýchlejšie než kedy doteraz. 

Túto trasu som išiel ešte zo dvakrát a bolo to úplne skvelé. 

Chcel som vyskúšať aj dlhšiu trasu, tak ďalší pokus pokračoval z Pezinskej ďalej. Tam prišla pravá kríza. Kamenistá cesta na Čmeľok a Skalnatú, a strmé klesanie zo Skalnatej si vyžiadali svoju daň a pokus som ukončil na Čermáku (resp. Zochovej chate). Tých 40km bol zjavne môj limit(Samozrejme sa to dá ešte trénovať a viac si zvyknúť). Boleli ma chodidlá a keďže mi chodidlá po takej vzdialenosti opuchli, topánky mi boli aj trochu malé . Bolo to cítiť najmä na prstoch ktoré mali tým pádom mierne obmedzený priestor. Bolesť chodidiel by bola zvládnuteľná, no ten priestor bol problém.

Tak som zašiel do barefoot obchodu a kúpil som si o číslo väčšie Fivefingers V-ALPHA. Skoro milimeter podrážky navyše a o čosi pevnejšej. No ochorel som a už som ich nemal kedy odskúšať.

Prišiel deň T100 a rovno som si ich obul (našťastie som si ale pribalil aj tie EVO). Tým, že boli o číslo väčšie mi do kopca na Kamzík trochu odierali päty a tušil som otlak. Tak som prezul na EVO a s nimi som došiel až na Čermák. Tam už boli chodidlá dosť citlivé a tak som sa rozhodol vyskúšať znova V-ALPHA. Škoda, že ma to nenapadlo skôr. Nohy síce boleli, ale už to nebolo až tak kritické. Teda, to, že som bol v takých topánkach už prestal byť najväčší problém a nastúpil problém, že som už len jednoducho nevládal :D

Nabudúce prezujem na V-ALPHA podstatne skôr

Tak som nakoniec vyliezol kúsok za Vápennú(tam tie skaly hore boli trochu výzva vo Fivefingers, ale dalo sa to zvládnuť) ale keď mi už bolo jasné, že limit v Bukovej nestíham, tak som sa otočil a zišiel dole do Podhradia.

Posledné stanovište Sološnícka dolina, takže oficiálne 45km, ale reálne som v ten deň prešiel 55.

Trochu schudnúť (predsa len 100kg ťahať do kopca nie je sranda), potrénovať a budúci rok som odhodlaný na celú trasu :-)

PS: Nakoniec ani žiadne otlaky neboli

34 Miška 7. 6. 2023 14:43

Ahojte, aj ja ďakujem organizátorom a tým, ktorí sa o nás po celý čas starali. Všetci boli veľmi milí a nápomocní, akcia bola krásne zorganizovaná, s bohatým občerstvením ???? Ja si zo svojej prvej TT100 odnášam len pekné spomienky. Veľké vzdialenosti nechodím, takže som bola veľmi zvedavá ako sa zachová telo a hlavne moja myseľ. Najväčšie zistenie pre mňa bolo, že keď už nevládzem ísť, najlepšie je sa rozutekať, aby som si odpočinula ???? Do cieľa sme s priateľom dorazili po 21 hodinách síce nachodení, ale usmiati a spokojní. Spätne ma trošku mrzí, že sme na stanovištiach trávili viac času než sme potrebovali, ale to, dúfam, napravíme o rok a celkový čas si polepšíme???? Ešte raz ďakujem, bol to super zážitok!

35 Tomáš 7. 6. 2023 15:23

,

36 Turistika PAT a MAT - Vincent Vojčík 10. 6. 2023 16:04

Dobrý deň priatelia turistiky a zvlášť Trnavskej stovky.

Dovoľte mi, aby som Vám ponúkol k nahliadnutiu pár fotografii z jubilejnej päťdesiatej Trnavskej stovky.

Tento link: https://www.turistikapatamat.sk/akcie/detail/2023/835 Vás privedie na našu turistickú stránku spolku PAT a MAT, na ktorej sú k pozretiu fotky z jubilejného 50. ročníka Trnavskej stovky. Nech sa páči pozrieť si ich a možno sa na niektorej uvidíte aj Vy. Prajem Vám príjemné pozeranie a môžete sa tešiť aj na video, ktoré ponúknem už o niekoľko dní na našom Youtube kanály: https://www.youtube.com/channel/UCJu9rI9HRlYC6rYH9NNKw3Q Mnohí sa na videu tiež uvidia.

Ďakujem a na ďalšej Trnavskej stovke - dovidenia.

Turistika PAT a MAT - Vincent Vojčík

37 Turistika PAT a MAT - Vincent Vojčík 11. 6. 2023 10:14

Milí účastníci Trnavskej stovky - 50. ročníka

A je to tu. Tak ako som sľúbil, tak som aj zostrihal, upravil a "priniesol" Vám k vzhliadnutiu moje video z jubilejnej päťdesiatej Trnavskej stovky, ktoré si môžete pozrieť na našom Youtube kanály.

Video k vzhliadnutiu je tu: https://youtu.be/Xqy2KJEKTI4

Natáčanie som v tomto jubilejnom roku pojal ešte s väčším dôrazom na príbeh ľudí, ktorý sa podujali tento náročný diaľkový pochod Malými Karpatami prejsť. Pri putovaní som stretal mnohých ľudí, ktorí ma oslovovali a spomínali moje videa s minulých ročníkov Trnavskej stovky. Spomínali, že si ich pozreli a mňa to veľmi potešilo.

Dúfam, že sa Vám video bude páčiť a že sa v ňom mnohí nájdete a ja budem mať veľkú radosť a povzbudenie do ďalšieho natáčania tejto skvelej turistickej akcie. Som veľmi rád, že som sa mohol tejto akcie zúčastniť a priniesť pre Vás toto video.

Budem veľmi rád, keď mi po vzhliadnutí videa dáte LIKE a ešte radšej, keď si dáte ODBER kanála. Ďakujem a veľmi si to vážim.

Môj / náš kanál (nášho Turistického spolku PAT a MAT) obsahuje množstvo videí z turistických akcií. Budem rád, keď v nich nájdete inšpiráciu. Tak isto si môžete pozrieť aj podrobnosti o akciách na našej turistickej webovej stránke (www.turistikapatamat.sk). Každé video v popise obsahuje link na detail o akcii.

Ďakujem za prípadné vzhliadnutie práve vloženého videa a na ďalšej Trnavskej stovke sa vidíme. Dovidenia.

Ďakujem

Turistika PAT a MAT - Vincent Vojčík

38 Ľubo 29. 6. 2023 14:15

Ja by som chcel tiež na koniec zaďakovať organizátorom. Jozef, máš to 3 rok a neustále sa zlepšuješ. Toto už nie je TT100, ako za p. Nižňana ( pán Nižňan prosím neurazte sa), organizácia bola perfektná. Naozaj TOP. Pritiahol si mladých ľudí na kontroly, všetko fungovalo, ako malo. Mal som obavu o vodu v Sološníckej Doline, ale aj to si zvládol na 1. Myslím si, že TT100 je momentálne najlepší v SK

39 Jozef 1. 8. 2023 11:49

Pozdravujeme všetkých priaznivcov Trnavskej stovky.
Na webovú stránku https://www.tt100.cunder.sk/2023 bola pridaná UČASTNÍCKA LISTINA T100_2023, kto má záujem môže si do nej nahliadnuť a pozrieť si, či sa tam nachádza aj jeho meno, pokiaľ bol na 50. ročníku T100. Na stovke bola okrem tradičnej osobnej prezentácie priamo na štarte použitá aj elektronická registrácia, ktorá veľmi pomohla „vyprevadiť“ cez registračnú „procedúru“ účastníkov jubilejného 5O. ročníka na trať stovky.
Prítomný bol aj štáb RTVS, v SR veľmi populárnej TV relácie TELEVÍKEND, ktorý poctivo všetko natáčal a potom dianie z akcie spracoval do dvoch po sebe idúcich sobotňajších TV relácií a moderátorka si celú stovku potom aj osobne prešlapala.
Hotový je úž aj prehľad , kto ako išiel Trnavskú stomíľovku, t.j. T168 km z Bratislavy cez Brezovú pod Bradlom a Veľkú Javorinu a Mikulčin vrch až do Trenčína. Čoskoro v krátkej dobe bude zverejnený.
POZNÁMKA : na uvedenej webovej stránke sú k nahliadnutiu aj staršie ročníky Účastníckych listín T100, ktoré tam v súčastnosti postupne pridávame. Pokiaľ si v nich nenájdete svoje meno, či je chybne uvedené, pohľadajte svoj diplom z uvedeného príslušného ročníka, pošlite kópiu toho svojho diplomu na mail vysledky.t100@gmail.com

40 Andrej 11. 1. 14:24

Ahojte,
Ako to prosim vyzera s terminom na 2024?
Dakujem,
Andrej

41 BiancoRossi44 11. 1. 14:39

Deň detí:-)

42 Fito 11. 1. 14:58

Termin je vzdy prva junova sobota.
Cize tento ro kto vychadza na 1.6.2024

reklama
Odpovedať:
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva





Sledovať tému:

Ak chcete dostávať nofitikácie o nových odpovediach v tejto téme, vložte svoj e-mail.

Mail:

Najnovšie fotogalérie