Používaním stránok cunder.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

TT 100 idem prvý krát... rady začiatočníkom

reklama

1 admin 22. 5. 2015 10:45

Do tejto témy všetky otázky a odpovede pre tých, čo s diaľkovými pochodmi začínajú.

Michal
Ahojte, chystam sa prvykrat na TT100. Mam uz za sebou nejake 50-km tury, a rozmyslam ako sa zariadit na prejdenie 100-km. Viete mi poradit, kolko jedla a vody je dobre mat v batohu, vzhladom na moznosti obcerstvenia na trase? Pripadne aj nejake dalsie rady. Vdaka.

sedlak
Ma vyznam ist na turu, ak viem, ze to nestihnem za 24hodin? Dakujem.

Odpovede:
2 Michael 22. 5. 2015 10:49

nezastať v Bukovej na pivo :D

3 Marek 22. 5. 2015 10:53

Niečo pohodlné, vychodené na nohy, meniť ponožky, dobrú náladu a stále kráčať, stále kráčať :-) A počítať s tým že niečo vždy bolí :-)

4 kasi 22. 5. 2015 17:05

Presne tak, určite nezastať na Bukovej na pivo..., ale aspoň na 2 :-)

5 Michal Porubský 26. 5. 2015 17:50

turisticke palice, krem na plecia (od batohu) a nohy, nebrat zbytocne vela potravy a vody (vsetko sa do doplnit cestou)... a pevnu volu, dobru naladu a das to :-)

6 Hombre 27. 5. 2015 22:47

Prosím Vás a aký krém na tie nohy a plecia používate Vy?

7 Michal Porubský 28. 5. 2015 11:52

ja len indulonu ako preventivku :-) lebo "kto maže, ten jede" :-) opuchy a odery nemavam ale ak mylsis ze budes mat s tym problem, v lekarni ti urcite nieco poradia

8 Hombre 28. 5. 2015 13:23

Ďakujem

9 Peto 28. 5. 2015 21:22

Ahojte, ako je to s moznym prespatim na ceste? Da sa? Ak ano, kde? :-) A druha alternativa, ked clovek pride medzi povedzme 23:00-6:00 do Brezovej tak kde preckat ten cas kym pojde ranny autobus z Brezovej? Pripadne nejake prespatie v Brezovej. Diky :-)

10 Michal 29. 5. 2015 18:16

ak si zaciatocnik a chces to prejst do limitu (teda 26 hodin) tak nad prespanim po ceste velmi neuvazuj. Oficialne po ceste na prespatie nie je nic, jedine ak si sam nieco najdes. V Brezovej v cieli sa da odychnut, priapdne prespat nejak na zemi, na stolicke a podobne ale tiez ziadny luxus. Idealne mat niekoho na telefone, komu zavolas 1 hodinu pred cielom a pride po teba.

11 Marcinko 1. 6. 2015 7:58

Pripadne ak stihnes prejst naspat na Dobru Vodu, ide ti 4:20/8:10 bus do TT s nadvazujucim rychlikom do BA. Z Brezovej ide 6:15 bus do BA, akurat musis prejst este cca. kilometer a nieco do centra na AS.

12 pepan 3. 6. 2015 22:39

zdravicko dobri ludia chcel by som sa spytat ci sa nemozem niekomu vterknut ? som sam lebo moji kumpani to vsetci vzdali, je tu niekto kto by ma zobral do party ?
p.s. idem prvy krat

13 lentak 3. 6. 2015 22:52

Zober si kvalitnu lahku bezecku obuv!, banany, jontak, nejaku fidorku. Moc neoddychuj, treba kracat, kracat a kracat. Plus krem na natieranie noh a pripadne aj proti bolesti. Viac ponoziek.

14 Miro 4. 6. 2015 14:04

Zaciatocnicka otazka, na starte dostaneme ake instrukcie? myslim co sa trasy tyka / kontrolnych bodov, aby clovek vedel kade ist, je strasa neako specialne znacena, hlavne odbocky a pod.
dik

15 Traktorista 4. 6. 2015 14:07

Miro: Mapu mas tu v casti Mapa. Trasa ide prevazne po cervenej, len pred odbockou na Zaruby sa zvrtne na Bukovu, z Bukovej sa na nu napojis "dole cestou" smerom ku kamenolomu. Pripadne staci ist s davom. Na cestu dostanes len kontrolny list, kde podrobna mapa nie je.

16 lentak77 9. 6. 2015 14:58

Chcem sa spýtať, či ste tiež niekto stretol v rozmedzí od Mesačnej lúky po Brezinky, záhadnú dámu celú v čiernom a v čiernom klobúku, kráčajúci v protismere trasy Trnavskej stovky. Stretol som ju až dva krát v rozmedzí asi dvoch hodín. Je záhada ako sa tam táto čierna dáma nabrala dva krát, keď zakaždým išla v protismere... Na Bukovú som dorazil o 18. 20 hod.

17 Mato 9. 6. 2015 22:13

Co sa bojis, ze si mal haluze? :-) Ja som ju videl tiez, 2 x priblizne na podobnych miestach. Prve neviem, ale druhe bolo medzi Bukovou a Brezinkami - to by odpovedalo tomu, ze som do Bukovej dosiel 17:45. Tiez kukam, ze kto moze ist v takom teple cely v ciernom.

18 lentak 10. 6. 2015 9:36

Ja som sa s ňou aj trochu rozprával, inak pripadala mi ako z iného sveta.. Išla takým ladným pohybom a vzpriamene do stúpania, ako by na ňu ani neplatila gravitácia.. Fakt to bolo veľmi podivuhodné.

19 jozo 19. 2. 2016 18:23

jake mate skusenosti s obuvou na takuto dlhsiu trasu? radsej lanhsie/maksia podrazka, alebo tazsie/tvrda podrazka boty?
som rozmyslal ze si zobrat kombo: trekove sandale a trekove lahsie poltopanky radsej ako tazke vysoke boty (+niekolko ponoziek)....co vy nato?

20 Lubos 19. 2. 2016 21:02

U mna plati. Psychicky sa naladit, klud, boty nejake pohodlne tenisky. Vela toho nebrat, hlavne vody netreba vela, kedze su po ceste pramene a krcmy. Neprepinat sa, ale ani sa neflakat. Mne osobne vyhovuje prejst trasu za okolo 18. Ist pomalsie, tak to nedam. Vzdy posledne 2-3 hod je uz aj tak velka unava. Zbytocne sa nedrzovat. Pauzy napr po 20 km a rotovat ponozky. V bukovej nesadat, rychlo zjest gulas a prasit dalej. :-)

21 JarEc 19. 2. 2016 23:02

Ja na stovky volím bežecké boty - ľahké,nepremokavé,to je podľa mňa ideál na ''stovku''...Ale môžeš mať topánky,aké chceš ale ak ťa prejde chuť do šlapania po čase istom je to v kýbli :-) :-) a presne ako tu už bolo spomenuté,v Bukovej si daj aj viac ako jedno pivko,aj 2 aj viac :-) každopádne držím palce,nech to dáš :-) Ale vybral si si veľmi dobre TT-100 na začiatok ;-)

22 Michal 30. 5. 2016 17:37

ahojte, po par pesich ucastí, chcem ist tento rok prvykrat na bicykli. viete mi poradit kde sa cyklisticka trat rozchadza s turistickou? a kde sa spajaju? vdaka

23 peter 30. 5. 2016 18:11

Michal, mrkni na cyklotrasy.freemap.sk a prepinaj si turistika vs cyklo. Podla vrstevnic si to vies lahko "zminimalizovat". Odporucam do telefonu Locus + appku Freemap pre Locus (v popise app je navod). Vies si stiahnut vektorovu mapu OSM/Freemap komunity (cize !offline! vektor) vrat. vrstevnic, turist.temy, reliefu. Spickova vec do terenu. Tam si vies cyklo + turistiku uz pekne prepinat aj v terene

24 t 31. 5. 2016 15:42

@Michal
http://www.mtbiker.sk/forum/sukromne-akcie/trnavska-stovka-hrebenovka-malych-karpat-t19858-15.html

25 Marek 29. 5. 13:42

Ahojte,
Ja idem tiez prvykrat skusit turistiku nad 65 Km. Zaujala ma rada natierat si nohy nejakym kremom. Viete mi niekto objasnit, ako presne k tomu mam pristupovat(cim kremovat, ako casto, ktore oblasti) a v com by to malo pomoct? predstava nakremovanych chodidiel v ponozkach v topankach ma az tak nelaka, musim sa priznat :-)

26 anonym 30. 5. 10:25

Zober si preventivne nejaky krem proti oderom (indulona, ... poradia v lekarni). Odery byvaju najcastejsie v oblastiach vnutorna strana stehien, slabiny, chrbat od batoha, pluzgiere ... Len aby si nieco mal, lebo to moze byt dost obmedzujuce ...

27 Zuzka 31. 5. 23:02

Ahojte, prosím Vás je medzi Pezinskou Babou a Bukovou možnosť občerstvenia? Idem prvýkrát. Vopred ďakujem za informácie.

28 Milan 31. 5. 23:31

Treba chytit nejakeho zajka cestou a na cermakovej luke napichnut na razen. :-) Ale nie, vazne... netusim :-) tiez idem prvy raz.

29 Fero 1. 6. 7:32

V tejto časti nie je na trase žiadne oficiálne občerstvenie. Popri ceste je niekoľko prameňov. Na Čermákovej lúke, pri Hubalovej (100m po asfaltke dole) pod Mesačnou lúkou (pri kontrolnom bode), na Amonovej lúke a za zámočkom Mon Repos.

30 Igor 9. 6. 16:17

Krátke pauzi na stanovištiach, meniť ponožky, dobrá nálada. Bolý vždy niečo je to hlavne o psychike. Nie je dobré dlho stáť potom sa nepostavíš. Minulí rok som to spravil na D. Vode a koniec nemohol som sa postaviť.

reklama

Vaša odpoveď:
Text:
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Meno:
Mail:
Upozornenia:
Opíšte kód:

Sledovať tému:

Ak chcete dostávať nofitikácie o nových odpovediach v tejto téme, vložte svoj e-mail.

Mail:
Opíšte kód:

Fotogalérie