Používaním stránok cunder.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

TT 100 idem prvý krát... rady začiatočníkom

reklama
1 admin 22. 5. 2015 10:45

Do tejto témy všetky otázky a odpovede pre tých, čo s diaľkovými pochodmi začínajú.

Michal
Ahojte, chystam sa prvykrat na TT100. Mam uz za sebou nejake 50-km tury, a rozmyslam ako sa zariadit na prejdenie 100-km. Viete mi poradit, kolko jedla a vody je dobre mat v batohu, vzhladom na moznosti obcerstvenia na trase? Pripadne aj nejake dalsie rady. Vdaka.

sedlak
Ma vyznam ist na turu, ak viem, ze to nestihnem za 24hodin? Dakujem.

Pridať odpoveď Najnovšia odpoveď

Odpovede:
2 Michael 22. 5. 2015 10:49

nezastať v Bukovej na pivo :D

3 Marek 22. 5. 2015 10:53

Niečo pohodlné, vychodené na nohy, meniť ponožky, dobrú náladu a stále kráčať, stále kráčať :-) A počítať s tým že niečo vždy bolí :-)

4 kasi 22. 5. 2015 17:05

Presne tak, určite nezastať na Bukovej na pivo..., ale aspoň na 2 :-)

5 Michal Porubský 26. 5. 2015 17:50

turisticke palice, krem na plecia (od batohu) a nohy, nebrat zbytocne vela potravy a vody (vsetko sa do doplnit cestou)... a pevnu volu, dobru naladu a das to :-)

6 Hombre 27. 5. 2015 22:47

Prosím Vás a aký krém na tie nohy a plecia používate Vy?

7 Michal Porubský 28. 5. 2015 11:52

ja len indulonu ako preventivku :-) lebo "kto maže, ten jede" :-) opuchy a odery nemavam ale ak mylsis ze budes mat s tym problem, v lekarni ti urcite nieco poradia

8 Hombre 28. 5. 2015 13:23

Ďakujem

9 Peto 28. 5. 2015 21:22

Ahojte, ako je to s moznym prespatim na ceste? Da sa? Ak ano, kde? :-) A druha alternativa, ked clovek pride medzi povedzme 23:00-6:00 do Brezovej tak kde preckat ten cas kym pojde ranny autobus z Brezovej? Pripadne nejake prespatie v Brezovej. Diky :-)

10 Michal 29. 5. 2015 18:16

ak si zaciatocnik a chces to prejst do limitu (teda 26 hodin) tak nad prespanim po ceste velmi neuvazuj. Oficialne po ceste na prespatie nie je nic, jedine ak si sam nieco najdes. V Brezovej v cieli sa da odychnut, priapdne prespat nejak na zemi, na stolicke a podobne ale tiez ziadny luxus. Idealne mat niekoho na telefone, komu zavolas 1 hodinu pred cielom a pride po teba.

11 Marcinko 1. 6. 2015 7:58

Pripadne ak stihnes prejst naspat na Dobru Vodu, ide ti 4:20/8:10 bus do TT s nadvazujucim rychlikom do BA. Z Brezovej ide 6:15 bus do BA, akurat musis prejst este cca. kilometer a nieco do centra na AS.

12 pepan 3. 6. 2015 22:39

zdravicko dobri ludia chcel by som sa spytat ci sa nemozem niekomu vterknut ? som sam lebo moji kumpani to vsetci vzdali, je tu niekto kto by ma zobral do party ?
p.s. idem prvy krat

13 lentak 3. 6. 2015 22:52

Zober si kvalitnu lahku bezecku obuv!, banany, jontak, nejaku fidorku. Moc neoddychuj, treba kracat, kracat a kracat. Plus krem na natieranie noh a pripadne aj proti bolesti. Viac ponoziek.

14 Miro 4. 6. 2015 14:04

Zaciatocnicka otazka, na starte dostaneme ake instrukcie? myslim co sa trasy tyka / kontrolnych bodov, aby clovek vedel kade ist, je strasa neako specialne znacena, hlavne odbocky a pod.
dik

15 Traktorista 4. 6. 2015 14:07

Miro: Mapu mas tu v casti Mapa. Trasa ide prevazne po cervenej, len pred odbockou na Zaruby sa zvrtne na Bukovu, z Bukovej sa na nu napojis "dole cestou" smerom ku kamenolomu. Pripadne staci ist s davom. Na cestu dostanes len kontrolny list, kde podrobna mapa nie je.

16 lentak77 9. 6. 2015 14:58

Chcem sa spýtať, či ste tiež niekto stretol v rozmedzí od Mesačnej lúky po Brezinky, záhadnú dámu celú v čiernom a v čiernom klobúku, kráčajúci v protismere trasy Trnavskej stovky. Stretol som ju až dva krát v rozmedzí asi dvoch hodín. Je záhada ako sa tam táto čierna dáma nabrala dva krát, keď zakaždým išla v protismere... Na Bukovú som dorazil o 18. 20 hod.

17 Mato 9. 6. 2015 22:13

Co sa bojis, ze si mal haluze? :-) Ja som ju videl tiez, 2 x priblizne na podobnych miestach. Prve neviem, ale druhe bolo medzi Bukovou a Brezinkami - to by odpovedalo tomu, ze som do Bukovej dosiel 17:45. Tiez kukam, ze kto moze ist v takom teple cely v ciernom.

18 lentak 10. 6. 2015 9:36

Ja som sa s ňou aj trochu rozprával, inak pripadala mi ako z iného sveta.. Išla takým ladným pohybom a vzpriamene do stúpania, ako by na ňu ani neplatila gravitácia.. Fakt to bolo veľmi podivuhodné.

19 jozo 19. 2. 2016 18:23

jake mate skusenosti s obuvou na takuto dlhsiu trasu? radsej lanhsie/maksia podrazka, alebo tazsie/tvrda podrazka boty?
som rozmyslal ze si zobrat kombo: trekove sandale a trekove lahsie poltopanky radsej ako tazke vysoke boty (+niekolko ponoziek)....co vy nato?

20 Lubos 19. 2. 2016 21:02

U mna plati. Psychicky sa naladit, klud, boty nejake pohodlne tenisky. Vela toho nebrat, hlavne vody netreba vela, kedze su po ceste pramene a krcmy. Neprepinat sa, ale ani sa neflakat. Mne osobne vyhovuje prejst trasu za okolo 18. Ist pomalsie, tak to nedam. Vzdy posledne 2-3 hod je uz aj tak velka unava. Zbytocne sa nedrzovat. Pauzy napr po 20 km a rotovat ponozky. V bukovej nesadat, rychlo zjest gulas a prasit dalej. :-)

21 JarEc 19. 2. 2016 23:02

Ja na stovky volím bežecké boty - ľahké,nepremokavé,to je podľa mňa ideál na ''stovku''...Ale môžeš mať topánky,aké chceš ale ak ťa prejde chuť do šlapania po čase istom je to v kýbli :-) :-) a presne ako tu už bolo spomenuté,v Bukovej si daj aj viac ako jedno pivko,aj 2 aj viac :-) každopádne držím palce,nech to dáš :-) Ale vybral si si veľmi dobre TT-100 na začiatok ;-)

22 Michal 30. 5. 2016 17:37

ahojte, po par pesich ucastí, chcem ist tento rok prvykrat na bicykli. viete mi poradit kde sa cyklisticka trat rozchadza s turistickou? a kde sa spajaju? vdaka

23 peter 30. 5. 2016 18:11

Michal, mrkni na cyklotrasy.freemap.sk a prepinaj si turistika vs cyklo. Podla vrstevnic si to vies lahko "zminimalizovat". Odporucam do telefonu Locus + appku Freemap pre Locus (v popise app je navod). Vies si stiahnut vektorovu mapu OSM/Freemap komunity (cize !offline! vektor) vrat. vrstevnic, turist.temy, reliefu. Spickova vec do terenu. Tam si vies cyklo + turistiku uz pekne prepinat aj v terene

24 t 31. 5. 2016 15:42

@Michal
http://www.mtbiker.sk/forum/sukromne-akcie/trnavska-stovka-hrebenovka-malych-karpat-t19858-15.html

25 Marek 29. 5. 2017 13:42

Ahojte,
Ja idem tiez prvykrat skusit turistiku nad 65 Km. Zaujala ma rada natierat si nohy nejakym kremom. Viete mi niekto objasnit, ako presne k tomu mam pristupovat(cim kremovat, ako casto, ktore oblasti) a v com by to malo pomoct? predstava nakremovanych chodidiel v ponozkach v topankach ma az tak nelaka, musim sa priznat :-)

26 anonym 30. 5. 2017 10:25

Zober si preventivne nejaky krem proti oderom (indulona, ... poradia v lekarni). Odery byvaju najcastejsie v oblastiach vnutorna strana stehien, slabiny, chrbat od batoha, pluzgiere ... Len aby si nieco mal, lebo to moze byt dost obmedzujuce ...

27 Zuzka 31. 5. 2017 23:02

Ahojte, prosím Vás je medzi Pezinskou Babou a Bukovou možnosť občerstvenia? Idem prvýkrát. Vopred ďakujem za informácie.

28 Milan 31. 5. 2017 23:31

Treba chytit nejakeho zajka cestou a na cermakovej luke napichnut na razen. :-) Ale nie, vazne... netusim :-) tiez idem prvy raz.

29 Fero 1. 6. 2017 7:32

V tejto časti nie je na trase žiadne oficiálne občerstvenie. Popri ceste je niekoľko prameňov. Na Čermákovej lúke, pri Hubalovej (100m po asfaltke dole) pod Mesačnou lúkou (pri kontrolnom bode), na Amonovej lúke a za zámočkom Mon Repos.

30 Igor 9. 6. 2017 16:17

Krátke pauzi na stanovištiach, meniť ponožky, dobrá nálada. Bolý vždy niečo je to hlavne o psychike. Nie je dobré dlho stáť potom sa nepostavíš. Minulí rok som to spravil na D. Vode a koniec nemohol som sa postaviť.

31 Matus 31. 5. 2018 12:40

Pozor na pramene! Vcera (30.5.2018) som presiel trasu nad Racou. Voda v pramenoch Zbojnicka a Himligarka je oznacena ako nepitna (kontrola z Aprila 2018)

32 Fito 1. 6. 2018 13:02

Hlavne myslite na to, že je vyschnutá studnička na Mesačnej lúke (pod Vápennou) ...
Celkom kľúčové miesto, si myslím.

33 Peto 19. 10. 2019 16:20

Chalani, nezabudnajme na bradavky. Prelepit, u niektorych sa dost suchaju o tricko a bolia. Dost to vidim na ultratrailoch. A tiez casto sa nohavice suchaju o vnutornu stranu stehien.

34 Maťo 20. 7. 2020 19:57

Ahojte, takisto sa chystám prvýkrát na stovku. Mám pár otázok a bude mega rad ak mi niekto poradí:

a.) akú čelovku si mám zaobstarať?
b.) koľko jedla si treba asi zobrať?

Diky moc za rady

35 Martin 22. 7. 2020 6:25

Hlavne čo najmenší batoh brať a vňom len to čo fakt využiješ. Jedlo brať tiež s rozumom, nejake tyčinky, niečo slané a možno nejaká žemla alebo čo. Neberte toho jedla veľa stým že nebudete mať kde jesť, lebo dopadmete ako ja že polku ztoho donesiete domov. Na Pezinskej babe a potom na Bukovej sa dá parádne najest a nabrat sily.

Na obutie určite trailove tenisky, žiadme tvrdé turistické. Na oblečenie mi stačili jedny kratasy, par tričiek na prezlečenie, termo a mikina na noc a dosť ponožiek.

Tu sa dostávam k otlakom a pluzgierom, tam treba meniť ponožky, prelepovať namáhane miesta leukoplastom, alebo potierať nohy alpou na prekrvenie.

Čo sa týka vody, tak ja som naberal vodu na dvoch studničkách, ale ked tu píšu že su vyschnuté, tak asi len spraviť väčšie zásoby. A nakoniec je to aj tak všetko len o hlave(samozrejme ak si nezlomiš nohu :-) )

Kopcov ani tak na trase moc nieje, akurat tak Vapenna troska potrápi ale nič hrozné, poväčšine su to rovinky, ktoré vedia potrápiť hlavu, hlavne ked šlapeš hodinu a furt nieje nejaká prestávka alebo čosi.

Ja som bol minuly rok prvykrat, skoro so ziadnym knowledge okolo dlhych pochodov, a dali sme to s kamošom za 24.5 hodiny. Ano mozno trocha dlhšie, ale dali sme to a o to nám aj islo. Takže na konieč len veľa veľa síl a odhodlania to zdolať vám prajem ????????

36 Maťo 22. 7. 2020 9:15

Ďakujem ti pekne, Martin.

Čo sa týka ponožiek a natieranie vazelinou. Ako často je potrebné si meniť ponožky? Natierať si miesta s vazelinou treba na začiatku alebo až keď sa začnú vytvárať?

37 Marcin 22. 7. 2020 9:57

Mne vzdy stacilo rano predtym natriet obycajnou lekarskou vazelinou vsetky triesla a ano, pokial mas problem s potenim, tak i prelepit bradavky (tam sa mi osvedcila nejaka kinesio tejpa), inak to mat rozodrane je horsie ako otlaky na nohach.
Na nohy vyskusane bezecky tenisky, lepsie o cislo vacsie, do toho trailove ponozky.
Inak ked bolo teplo, tak som ani moc nejedol, snad az cigansku do ruky na Bukovej a na kazdej zastavke kofola a pivo, pocas cesty voda - sem tam som do toho fukol sumive magnesium, na Dobrej Vode rychle poldeco borovicky na tu dlhu asfaltku a bol som v cieli do 16h. :-)

38 kamosmaros 29. 7. 2020 7:25

maros, 25r Prievidza, hľadám parťáka , nejdem bežať, idem prvý krát, normálne tempo 0907349261 keby niečo ???? fakt sa mi nechce ísť samému.

39 Jozef 19. 8. 2020 2:42

Na Kamzíku počas registrácie T100 sa môžeš pridať ku hocikomu, keď prídeš sám, keď nemáš parťáka. Nikto ti nepovie že nesmieš ísť s nami, si srdečne vítaný na T100

40 Maťo 22. 8. 2020 23:08

Ahojte,

Prosím viete mi ešte poradiť ako často treba meniť ponožky a vlastne prečo?
Diky

41 Miki 7. 9. 2020 15:29

Maťo: Koly paleniu plosky, otlakom, odreninam. Samozrejme kazdy ti poradi na zaklade svojej skusenosti, kazdy samozrejme funguje inak. Niekoho odrovnaju casto doporucovane bezecke topanky, ineho pohorky. Ak vazis 50 - 70 kilo, mas do 30 rokov a bezne uchodis 40km v teniskach, stovka je len o odhodlani. Samo ak si nezlomis nohu :-)

42 Martin 9. 9. 2020 7:05

Vďaka, Miki

43 Martin 9. 9. 2020 7:05

Vďaka, Miki

44 Jakub 15. 9. 2020 23:42

Dobrý deň. Mám otázku ohľadom trasy. Ide sa celý čas po červenej alebo sa niekde schádza? A kde sa vlastne začína, na kamzíku alebo to musím prejsť už od hl. stanice?

45 jra 16. 9. 2020 10:16

trasa https://sk.mapy.cz/s/dusazocuse alebo na https://www.filedropper.com/trnavskstovka2020
k tomu napr. do telefonu locus alebo mapy.cz a naimportovat toto gpx
stiahnut si nejaku offline mapu do mobilu

46 jou 16. 9. 2020 11:34

@jra - podla tej mapy.cz mapy sa "Horny Vrch" obchadza a ta cast nejde po cervenej? (medzi Skalnatou a Vapennou).
@Jakub zacina sa od hlavnej stanice "samostartom" (pozri podstranku propozicie), pri bukovej sa este zabaca do dediny do krcmi (kontrola, na FB pisali aj miesta pre kontrolne body/obcerstvenia)

47 Martin 16. 9. 2020 12:22

Ahojte,
Čo sa týka obuvy tak zamňa jednoznačne nejake trailove tenisky. Rozumej tenisky s nejakou tou vystuplou podražkou aby si nelietal v teréne jak korčuliar. Turistické boty sú sice pevnejšie a lepšie držia nohu, ale zasa su trvdé a po 20 km ta začne bolieť všetko. Ale je to len a len na osobnej preferencií.

Ponožky treba meniť kvôli tomu že ked máš spotenu nohu a teda ja ponožku tak sa rýchlejšie tvoria odtlaky.
Minulý rok som bol TT100 a prešiel som ju s pár odtlakmi ale s výmenou asi 3-4 parov ponožiek.
Tentorok na konci augusta som bol na B7 čo je minimálne dvojnásobne tažší závod než TT100 a tu sa mi veľmi osvedčila lekárska vazelína. Vymenil som len 2 páry ponožiek a do ciela som prišiel bez jediného odtlaku. Vazelínu sme s kamošom dávali na nohy každých asi 10 km. A jedno balenie nám bohato vystačilo obom, dokonca pola balenia ostala.

To je všetko k mojej rade ohladom obuvy. Prajem vám vela síl všetkým a nezabudajte že aj tak 90% závodu je o hlave :-)

48 Mato 16. 9. 2020 12:39

Martin,

A ako s tou vazelinou na nohy? Kam sa natiera? Medzi prsty? Neviem si moc predstaviť ako to pomôže

49 marek 16. 9. 2020 13:46

Zdravim, naposledy som bol pred pár rokmi, a skončilo sa v brezovej v Zrušená Stredná škola M.R.Štefánika, toto miesto ciela stále plati?

ide o to ze podla mapky čo je tu pridana je koniec ukazany na Misijné stredisko Matejková, navyse posledny usek je mimo cervenu znacku?

Viem si informácie samozrejme overit na starte, ale rad by som sa na to pripravil vopred.

dakujem za odpoved.

50 Martin 16. 9. 2020 15:14

Je to lekárska vazelina, ktoru kupiš v lekárni. Konzistenciu ma cca rovnakú ako klasická strojárska vazelína. Býva v kelímku alebo v tube. Odporúčam tubu je to lepšie balenie. A normálne dáš na ruku a namažeš si snou zospodu chodidlá, medzi prsty a možeš aj zhora chodidlo.
Princíp je taký ze keď máš suchu kožu na nohe tak sa ti drie noha o ponožku a tým sa začne vytvárať odtlak. Ale keď si nohu namažeš vazelibou tak ju budeš mať pekne vlhkú. Ano niečo nasaje aj ponožka ale to nevadí. Troška sa bude noha hybať v teniske ale to je v pohode.
Jednoducho nechceš mať spotené nohy v topánke po dlhšiu dobu, lebo to je nábeh na odtlaky. Vazelíne som ani ja neveril, vyskúšal som a je to parádička.
101 km a 5500 m bez odtlaku hovorí za všetko :-)

51 @jra 16. 9. 2020 16:15

@jou nazdar, ja som to kreslil tak, aby sa neslo cez Taricove skaly (zrejme myslis tie). Kto to pozna a chce ist pojde tade aj bez mapy. Ja som tade siel len raz. Kto to nepozna a nepojde tade, tak myslim ze o nic moc nepride. Gpx ko mi neumoznilo pridat varianty v jednej trase, tak som to proste naklikal takto. Bol som tt 100 viackrat a nikdy neublizi gpx mat. Nie som organizator, len mi chybalo gpx a nie som sam kedze sa tu niekto na to pytal

52 Miki 18. 9. 2020 8:39

jra: mas v tej svojej mapke oficialnu trasu, ci tam nieco skracujes?

53 jra 18. 9. 2020 8:58

@Miki nebol zamer nic skracovat, dufam ze nie.

54 Miki 18. 9. 2020 9:27

jra: nechýba ti v gpx súbore 500 výškových metrov? oficiálna prepozícia http://www.tt100.cunder.sk/propozicie uvádza cca 3000 výškových metrov, v odkaze čo máš gpx ukazuje len 2500..

55 Martin 18. 9. 2020 9:45

Mam otazku, ako trafit cestu oborou pred Taricovymi skalami (tym sa trasa podla mapy vyhyba), bude to nejako oznacene?

56 Jakub 18. 9. 2020 14:48

Zdravím, bude niekto vyrážať od hl.st. aj skôr ako o 5:30?

57 Fito 18. 9. 2020 19:08

Vyrazam 05:00 ako kazdy rok.
Myslim ze ma spoznas, klobuk a svietivo zelene tricko

58 Ivana 18. 9. 2020 23:07

Ahojte. Idem o 5.00 uplne prvy krat. Budem vdacna za moznost pridat sa k niekomu. :-)

59 Emil1972 30. 5. 2021 21:39

ja som zatiaľ prešiel iba niekoľko päťdesiatok, ktoré zvládam za 13. hodín, takže ten limit 26 hodín ais nestinhem ak by som sa rozhodol ísť.

60 Tomáš 31. 5. 2021 9:21

Ahojte, prosim vas tento rok je zmenena trasa z Dobrej vody? Lebo sa chodilo po starej cyklotrase ale pozeram ze je tam este jedna kontrola na cervenej. Minuly rok som nebol a 2019 sa koncilo na stadione a teraz je to posunute. Dakujem

61 Ľubo 31. 5. 2021 12:59

Ahoj, môžeš ísť aj po žltej cyklotrase, ale tesne pred tým záverečným prudkým klesaním do Brezovej - tam sa napájaš na červenú, sa musíš vrátiť po červenej cca 200m. Tam je Ostrá Úboč - chata a to je tá posledná kontrola. Zle sa to píše, ale je to veľmi jednoduché. Posielam súradnice Ostrej Úboče : N48.63899 E17.53398 Je to na mape Hiking, aj všetkých iných.

62 Tomáš 31. 5. 2021 13:05

Ahoj, ano to som pozeral len je to troska taky odzub :-) lebo je to asi myslene ze cervenou treba ist priamo kvoli tej kontrole :-) ono vzdialenostne je to asi 3-4km navyse a nejakych 300vyskovych

63 Ľubo 31. 5. 2021 13:14

Emil1972 - neboj sa dáš to! A ak nie, nič sa nestane, skončíš na Bukovej - 65 km, dostaneš diplom za 65 km. Ale tá atmosféra T100 za to stojí. A na Bukovej sa rozhodneš, či pôjdeš ďalej.

64 Jelen 31. 5. 2021 19:28

Ahojte,
Registrovat na Kamziku sa da presne od 6:00 alebo tam bude niekto aj skor?

Chcem vyrazit co najskor, aby som to vsetko stihol :-)

65 Jozef 1. 6. 2021 9:14

Ak prídete o pár minút skorej, určite vás zaregistrujeme.

66 Martin 1. 6. 2021 9:53

Vdaka Jozef. Ono v septembri sa startovalo myslim o piatej a bolo to velmi fajn. Kedze hrozia prve teplejsie dni, na ktore sme si nemali kvoli studenej jari kedy zvyknut, tak skoro rano je este prijemne. Svetlo je, ak mozete skor, velmi to ocenime.
Vdaka.

67 Tomáš 1. 6. 2021 9:54

Prosim Vas a ten zaver trasy? ta kontrola bude na cervenej znacke tak?

68 Ľubo 1. 6. 2021 15:56

67 - Tomáš - už som to tu písal, záver je v Rekreačnom stredisku Matejková. Prečítaj si, čo som napísal pod príspevkom č. 61. V zásade je to na červenej, ale rozumnejšie je sa držať tej Ostrej úboče. Tam Ťa presne navedú.

69 Tomáš 1. 6. 2021 15:59

Ja som to pochopil, len je teda na kazdom aku variantu si zvoli... :-)dakujem

70 Tomáš 1. 6. 2021 15:59

Ja som to pochopil, len je teda na kazdom aku variantu si zvoli... :-)dakujem

71 Ľubo 1. 6. 2021 16:08

Ahoj , áno máš pravdu. Aj kto to ako pozná. Nie je to komplikované, len tam už veľa zohráva únava. Či po červenej, alebo cyklistickej žltej už človek príde do cieľa. Tam odporúčam, kto to nepozná spojiť sa s niekým, kto to pozná. Aby v noci neblúdil, tesne pred cieľom.

72 Tomáš 1. 6. 2021 16:12

No myslim ze ak tam nebude ziadne info (sipka na strome napr.) tak lepsie radsej po cervenej, sak sa opytam na dobrej vode.

73 Natália 1. 6. 2021 16:49

Ahojte, ja by som sa chcela informovať či sa dá začať nočnú trasu z Bukovej aj okolo 15:30, nakoľko nám tak ide spoj a budeme už o pol 4 tam, aby sme nemuseli potom čakať. Ďakujem za odpoveď ????

74 Ľubo 1. 6. 2021 17:17

Natália - kontrola na Bukovej by mala byť od 14h, takže si úplne v pohode.

75 Jozef Junas 23. 5. 2022 11:48

Michal....+.....Sedlák.... AKO STE POTOM ŠLAPALI T100-ovku??? PREŠLI STE JU CELÚ? NAPÍŠTE SVOJE SKÚSENOSTI....:-)

76 Michal E 31. 5. 2022 16:06

Mám tu zopár postrehov z niekoľkých absolvovaných TT100.

Ak mávaš otlaky na pätách, tak si ich prelep ešte pri štarte. Každopádne je dobré mať vychodenú obuv, nie úplne novú. Najlepšie sú asi trailové tenisky. Na chodidlá a kolená je dobrý napr. Flector EP gél, utlmí začínajúci opuch či zápal. Každých 20 km vysušíš a namažeš chodidlá, dáš suché ponožky a pokračuješ. Oplatí sa ostrihať si nechty na nohách - zníži sa tým riziko tvorby pľuzgierov pod nechtami.

Niektorým ľuďom sa pri chôdzi obtierajú stehná o seba (koža o kožu), sú z toho nepríjemné odreniny. Hlavne v spojení s potom a teplom, príp. s bavlnenými kraťasmi, ktoré držia vlhkosť. Videl som, a nechcel by som to zažiť. Proti tomu sú dobré elastické kraťasy, príp. iné rýchlo schnúce materiály.

Malý batoh a na oblečenie len to nevyhnutné, náhradné tričko, tenkú mikinu na noc a niekoľko párov ponožiek. Ak hrozí dážď, tak pribaliť ľahké pončo. Ak je chladno, tak ešte tenkú bundu. Náhradné oblečenie pre istotu zabaliť do igelitu, aby aspoň niečo zostalo suché, keď zmokneš. Treba ponožky, ktoré dobre sedia na nohe a nešúchajú sa po nej pri chôdzi.

Do pol litrovky si zarábam iontový nápoj a k tomu si beriem 2L vody a dopĺňam na prameňoch. Problém je, že pramene môžu byť vyschnuté alebo znečistené. Možným riešením je vodný filter.

Na jedlo stačia 2 salámové žemle a nejaké energetické tyčinky a gély.

Robiť len krátke zastávky na ošetrenie nôh, doplnenie vody, vybalenie jedla. Výhodné je jesť za pochodu, ušetrí sa tak aj niekoľko hodín celkového času.

Na rovinatých úsekoch sa mi osvedčilo striedať chôdzu s behom/poklusom, a dolukopce zbehnúť, resp. menej brzdiť aby sa tak nezaťažovali kolená.

Voliteľné príslušenstvo:
- čelovka príp. ručná baterka s dlhým dosvitom,
- reflexné prvky, cyklo-blikačka,
- náplaste a mazanie (vazelína, krém, ...),
- paralen/ibalgin,
- turistické paličky,
- mobil + powerbanka,
- šiltovka/klobúk na hlavu proti úpalu,
- šatka na krk.

Pribaliť dobrú náladu a odhodlanie prísť až do cieľa a neustále kráčať.

reklama
Odpovedať:
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva





Sledovať tému:

Ak chcete dostávať nofitikácie o nových odpovediach v tejto téme, vložte svoj e-mail.

Mail:

Najnovšie fotogalérie